Resultater

Begivenheder

24. april 2018

  Apertura, Venezuela Resultat
01:00Mineros - Carabobo3:3 (2:1)
01:00Mineros - Carabobo3:3 (2:1)
  Campeonato Gaucho B, BrasilienResultat
00:00Igrejinha RS - Passo Fundo1:3 (1:2)
00:00Igrejinha RS - Passo Fundo1:3 (1:2)
  Liga de Ascenso, Venezuela Resultat
01:00Angostura FC - Yaracuy FCUdsat
  Liga MX Femenil, MexicoResultat
02:00Monterrey - Toluca4:1 (1:1)
02:00Monterrey - Toluca4:1 (1:1)
  Nacional B, ArgentinaResultat
01:30Santamarina de Tandil - Club Ferro Carril Oeste2:1 (1:1)
01:30Santamarina de Tandil - Club Ferro Carril Oeste2:1 (1:1)
02:00Sarmiento - Atletico Rafaela2:2 (1:1)
02:00Sarmiento - Atletico Rafaela2:2 (1:1)
  Primera B, ArgentinaResultat
02:05C.A. Platense - C.A. Talleres-R.E.3:0 (1:0)
02:05C.A. Platense - C.A. Talleres-R.E.3:0 (1:0)
  Primera B, ColumbiaResultat
01:00Real Santander - Cucuta Deportivo0:0 (0:0)
01:00Real Santander - Cucuta Deportivo0:0 (0:0)
  Serie A, BrasilienResultat
01:00Sport Recife - Botafogo RJ1:1 (0:0)
01:00Sport Recife - Botafogo RJ1:1 (0:0)
  Serie D, BrasilienResultat
00:00Imperatriz - America RN0:0 (0:0)
00:00Imperatriz - America RN0:0 (0:0)
01:00Vitoria da Conquista - Treze0:0 (0:0)
01:00Vitoria da Conquista - Treze0:0 (0:0)
  Superliga, ArgentinaResultat
00:00Colon de Santa Fe - Patronato Parana4:0 (2:0)
00:00Colon de Santa Fe - Patronato Parana4:0 (2:0)
  Torneo Apertura, ParaguayResultat
01:50Sportivo Luqueno - Dep. Capiata1:2 (0:1)
01:50Sportivo Luqueno - Dep. Capiata1:2 (0:1)
01:50Sportivo Luqueno - Dep. Capiata1:2 (0:1)

23. april 2018

  1. Division - Södra, SverigeResultat
19:30Kristianstads FF - Angelholms FF2-1
  2. Bundesliga, TysklandResultat
20:30Holstein Kiel - 1. FC Nürnberg1:3 (1:2)
20:30Holstein Kiel - 1. FC Nürnberg1:3 (1:2)
  Campeonato de reserva de Primera, ArgentinaResultat
20:00Rosario Central (B) - Racing Club (ARG) (B)5:0 (1:0)
20:00Rosario Central (B) - Racing Club (ARG) (B)5:0 (1:0)
  Campeonato Gaucho B, BrasilienResultat
21:00EC Pelotas - Gremio Esportivo Bage2:0 (2:0)
  Challenge League, SchweizResultat
20:00Servette FC - Neuchatel Xamax0:0 (0:0)
20:00Servette FC - Neuchatel Xamax0:0 (0:0)
  Cup, IslandResultat
20:00Thor Akureyri - Dalvik/Reynir3:1 (2:0)
20:00Thor Akureyri - Dalvik/Reynir3:1 (2:0)
21:00IR Reykjavik - Augnablik1:0 (1:0)
21:00IR Reykjavik - Augnablik1:0 (1:0)
  EA Sports Cup, IrlandResultat
20:45Waterford FC - Cork City0:0 (0:0)
20:45Waterford FC - Cork City0:0 (0:0)
  Eerste Divisie, HollandResultat
20:00FC Den Bosch - FC Emmen1:2 (0:1)
20:00FC Den Bosch - FC Emmen1:2 (0:1)
  First Division A, BelgienResultat
20:30Royal Antwerp FC - Lokeren1:2 (0:0)
20:30Royal Antwerp FC - Lokeren1:2 (0:0)
  LaLiga, SpanienResultat
21:00Athletic Club - Levante1:3 (1:2)
21:00Athletic Club - Levante1:3 (1:2)
  Lancashire Co-operative Challenge Trophy, EnglandResultat
20:45Chorley - Clitheroe (Neutral bane)3:2 (1:1)
20:45Chorley - Clitheroe3:2 (1:1)
  League Cup - Women, IslandResultat
21:30Haukar Hafnafjordur - KR Reykjavik1:1 (1:1)
21:30Haukar Hafnafjordur - KR Reykjavik1:1 (1:1)
  LIGA 1 - Playoffs, RumænienResultat
19:45Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova1:0 (0:0)
19:45Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova1:0 (0:0)
  Ligue 2, FrankrigResultat
20:45AC Ajaccio - RC Lens2:0 (1:0)
20:45AC Ajaccio - RC Lens2:0 (1:0)
  Nacional B, ArgentinaResultat
20:35Deportivo Riestra - C.A. Aldosivi1:0 (1:0)
20:35Deportivo Riestra - C.A. Aldosivi1:0 (1:0)
  National League South, EnglandResultat
20:45Wealdstone - East Thurrock United3:0 (3:0)
20:45Wealdstone - East Thurrock United3:0 (3:0)
  Northern Division One North, EnglandResultat
20:45Atherton Collieries - Prescot Cables1:0 (1:0)
20:45Brighouse Town - Ramsbottom United3:2 (1:0)
20:45Atherton Collieries - Prescot Cables1:0 (1:0)
20:45Brighouse Town - Ramsbottom United3:2 (1:0)
  Northern Division One South, EnglandResultat
20:45Carlton Town - Cleethorpes Town1:1 (0:0)
20:45Stamford - Gresley6:0 (3:0)
20:45Carlton Town - Cleethorpes Town1:1 (0:0)
20:45Stamford - Gresley6:0 (3:0)
  Northern Premier, EnglandResultat
20:45Mickleover Sports - Stalybridge Celtic1:0 (0:0)
20:45Mickleover Sports - Stalybridge Celtic1:0 (0:0)
  Premier, ÆgyptenResultat
20:15Misr Lel Makasa - Al-Ittihad Alexandria2:0 (2:0)
20:15Misr Lel Makasa - Al-Ittihad Alexandria2:0 (2:0)
  Premier League, EnglandResultat
21:00Everton - Newcastle United1:0 (0:0)
21:00Everton - Newcastle United1:0 (0:0)
  Premier League - Playoff, IsraelResultat
20:00Hapoel Haifa - Beitar Jerusalem0:1 (0:1)
  Premier League - Playoffs, IsraelResultat
20:00Hapoel Haifa - Beitar Jerusalem0:1 (0:1)
  Premier League 2 - Division 1, EnglandResultat
20:00Leicester City (U23) - Derby County (U23)3:1 (0:1)
20:00Swansea City (U23) - Sunderland (U23)1:0 (0:0)
20:00Leicester City (U23) - Derby County (U23)3:1 (0:1)
20:00Swansea City (U23) - Sunderland (U23)1:0 (0:0)
  Premier League 2 - Division 2, EnglandResultat
20:00Reading (U23) - Stoke City (U23)3:1 (2:0)
20:00Southampton (U23) - Middlesbrough (U23)2:1 (2:0)
20:00West Bromwich Albion (U23) - Blackburn Rovers (U23) 1:4 (0:1)
20:00Wolverhampton Wanderers (U23) - Brighton and Hove Albion (U23)0:5 (0:1)
20:00Aston Villa (U23) - Norwich City (U23)0:1 (0:1)
20:00Reading (U23) - Stoke City (U23)3:1 (2:0)
20:00Southampton (U23) - Middlesbrough (U23)2:1 (2:0)
20:00West Bromwich Albion (U23) - Blackburn Rovers (U23) 1:4 (0:1)
20:00Wolverhampton Wanderers (U23) - Brighton and Hove Albion (U23)0:5 (0:1)
20:00Aston Villa (U23) - Norwich City (U23)0:1 (0:1)
  Primeira Liga, PortugalResultat
21:00FC Porto - Vitoria Setubal5:1 (4:1)
21:00FC Porto - Vitoria Setubal5:1 (4:1)
  Primera B, ArgentinaResultat
20:30CA Fenix Pilar - CA San Miguel1:1 (0:1)
20:30CA San Telmo - Colegiales0:1 (0:1)
20:30Uai Urquiza - Almirante Brown1:1 (1:1)
20:30Villa San Carlos - Deportivo Espanol1:0 (0:0)
20:30CA Fenix Pilar - CA San Miguel1:1 (0:1)
20:30CA San Telmo - Colegiales0:1 (0:1)
20:30Uai Urquiza - Almirante Brown1:1 (1:1)
20:30Villa San Carlos - Deportivo Espanol1:0 (0:0)
  Primera D, ArgentinaResultat
20:30Deportivo Paraguayo - CA Atlas1:3 (1:0)
20:30Deportivo Paraguayo - CA Atlas1:3 (1:0)
Der er ikke blevet valgt nogle spil.
Vælg at spil ved at klikke på det ønskede resultat.
  •  

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Politik om cookies. Du kan lære mere om ændre indstillingerne og få yderligere information om cookies på linket.

Vi er autoriseret og reguleret af Spillemyndigheden, de danske spillemyndigheder, og vores spil testes af iTech Labs, en uafhængig tester af spil- og væddemålsudstyr som garanterer at vores spil er retfærdige og fungerer korrekt. ElectraWorks Limited, Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue, Gibraltar.