• Hvor meget action kan du holde til?

    Opret dig nu, indbetal og gør brug af vores velkomstbonus på 100% op til 1.000 kr.! TILMELD DIG NU!

    TILMELD DIG NU!

Resultater

Begivenheder

18. oktober 2017

  Clausura, ParaguayResultat
01:10Cerro Porteno - Independiente FBC1:0 (1:0)
01:10Cerro Porteno - Independiente FBC1:0 (1:0)
  Copa Libertadores Femenino, SydamerikaResultat
01:15Deportivo ITA - CS Limpeno (PAR) 1:6 (0:1)
01:15Deportivo ITA - CS Limpeno (PAR) 1:6 (0:1)
  Primera B, ArgentinaResultat
01:05C.A. Platense - Uai Urquiza0:1 (0:0)
01:05C.A. Platense - Uai Urquiza0:1 (0:0)
  Serie B, BrasilienResultat
00:30Brasil Pelotas - America MG0:0 (0:0)
00:30Ceara - Parana1:0 (1:0)
00:30Criciuma/SC - Vila Nova GO0:1 (0:1)
00:30Santa Cruz - Oeste2:2 (0:1)
00:30Brasil Pelotas - America MG0:0 (0:0)
00:30Ceara - Parana1:0 (1:0)
00:30Criciuma/SC - Vila Nova GO0:1 (0:1)
00:30Santa Cruz - Oeste2:2 (0:1)
01:30CRB - Nautico2:2 (1:1)
01:30Goias - Juventude1:0 (0:0)
01:30Luverdense/MT - Paysandu/PA1:1 (0:1)
01:30Luverdense/MT - Paysandu/PA1:1 (0:1)
01:30CRB - Nautico2:2 (1:1)
01:30Goias - Juventude1:0 (0:0)

17. oktober 2017

  1 Lyga, LitauenResultat
14:00FK Taurage Tauras - FK Vytis Vilnius0:1 (0:1)
  1. Division, AlgerietResultat
17:00MC Oran - MC Alger0:0 (0:0)
17:00Olympique Medea - CR Belouizdad1:1 (0:1)
17:00USM Blida - USM Bel Abbès2:2 (1:0)
17:00MC Oran - MC Alger0:0 (0:0)
17:00Olympique Medea - CR Belouizdad1:1 (0:1)
17:00USM Blida - USM Bel Abbès2:2 (1:0)
18:00JS Kabylie - USM El Harrach2:1 (1:1)
18:00JS Kabylie - USM El Harrach2:1 (1:1)
18:45CS Constantine - ES Setif2:1 (0:0)
18:45CS Constantine - ES Setif2:1 (0:0)
20:00JS Saoura - NA Hussein-Dey1:0 (1:0)
20:00JS Saoura - NA Hussein-Dey1:0 (1:0)
  1. Division, KazakstanResultat
11:00FK Kyran - FK Shakhtar-Bulat3-2
11:00FK Baykonur Kyzylorda - FK Ekibastuz2:0 (0:0)
11:00Sport Academy Kairat - Zhetysu0:0 (0:0)
11:00FK Maqtaaral - FK Kaspyi Aktau1:0 (0:0)
11:00FK Baykonur Kyzylorda - FK Ekibastuz2:0 (0:0)
11:00FK Kyran - FK Shakhtar-Bulat3-2
11:00Sport Academy Kairat - Zhetysu0:0 (0:0)
11:00FK Maqtaaral - FK Kaspyi Aktau1:0 (0:0)
  1. Division, NorgeResultat
19:00IK Start - Ranheim4:2 (2:2)
19:00IK Start - Ranheim4:2 (2:2)
  1. Division, Saudi ArabienResultat
14:55Al-Watani - Al Wahda Mecca1-0
17:05Al-Qaisoma - Hajer1-2
17:15Al-Hazm - Najran2-1
  1. Lyga, LitauenResultat
14:00FK Taurage Tauras - FK Vytis Vilnius0:1 (0:1)
  2. Division, BahrainResultat
17:00Sitra - Al-Hala0-1
17:00Al Ittifaq Maqaba - Bahrain SC1:5 (1:2)
17:00Qalali - Busaiteen0:1 (0:1)
  2. Division, IranResultat
13:30Khoosheh Talai - Naft Omidiyeh0:1 (0:0)
13:30Kimia Farayand - Pas Novin Hamedan0:0 (0:0)
13:30Khoosheh Talai - Naft Omidiyeh0:1 (0:0)
13:30Kimia Farayand - Pas Novin Hamedan0:0 (0:0)
  2. Division Center, RuslandResultat
16:00Strogino Moscow - Saturn Ramenskoye2:1 (1:0)
16:00Strogino Moscow - Saturn Ramenskoye2:1 (1:0)
  2. Liga, EnglandResultat
20:45Morecambe - Port Vale0:3 (0:1)
20:45Swindon Town - Lincoln City0:1 (0:0)
20:45Newport County - Colchester United1:2 (0:0)
20:45Stevenage - Accrington Stanley3:2 (0:1)
20:45Cambridge United - Yeovil Town2:1 (2:0)
20:45Carlisle United - Wycombe Wanderers3:3 (2:1)
20:45Cheltenham Town - Grimsby Town2:3 (1:3)
20:45Coventry City - Forest Green Rovers0:1 (0:1)
20:45Crawley Town - Chesterfield0:2 (0:0)
20:45Crewe Alexandra - Notts County2:0 (1:0)
20:45Exeter City - Luton Town1:4 (1:1)
21:00Barnet - Mansfield Town1:1 (0:1)
  A Lyga, LitauenResultat
13:30Lietava Jonava - Suduva0:5 (0:3)
13:30Lietava Jonava - Suduva0:5 (0:3)
  AFC Champions League, AsienResultat
18:00Persepolis (IRI) - Al Hilal (KSA)2:2 (1:1)
18:00Persepolis (IRI) - Al Hilal (KSA)2:2 (1:1)
  Campeonato de reserva de Primera, ArgentinaResultat
16:00San Lorenzo (B) - CSD Defensa y Justicia (B)3:1 (1:1)
16:00San Lorenzo (B) - CSD Defensa y Justicia (B)3:1 (1:1)
  Campeonato Paranaense (U19), BrasilienResultat
14:00Londrina EC (U19) - Parana (U19)2:2 (2:0)
14:00Londrina EC (U19) - Parana (U19)2:2 (2:0)
  Central League, EnglandResultat
15:00Southend United (Reserves) - Bournemouth (Reserves)2-4
  Champions League - Gruppe E, EuropaResultat
20:45NK Maribor - Liverpool0:7 (0:4)
20:45Spartak Moskva - FC Sevilla5:1 (1:1)
20:45Spartak Moskva - FC Sevilla5:1 (1:1)
20:45NK Maribor - Liverpool0:7 (0:4)
  Champions League - Gruppe F, EuropaResultat
20:45Feyenoord Rotterdam - Shakhtar Donetsk1:2 (1:1)
20:45Manchester City - Napoli2:1 (2:0)
20:45Feyenoord Rotterdam - Shakhtar Donetsk1:2 (1:1)
20:45Manchester City - Napoli2:1 (2:0)
  Champions League - Gruppe G, EuropaResultat
20:45Monaco - Besiktas1:2 (1:1)
20:45RasenBallsport Leipzig - FC Porto3:2 (3:2)
20:45Monaco - Besiktas1:2 (1:1)
20:45RasenBallsport Leipzig - FC Porto3:2 (3:2)
  Champions League - Gruppe H, EuropaResultat
20:45APOEL - Borussia Dortmund1:1 (0:0)
20:45Real Madrid - Tottenham1:1 (1:1)
20:45Real Madrid - Tottenham1:1 (1:1)
20:45APOEL - Borussia Dortmund1:1 (0:0)
  Championship League, Bangladesh Resultat
09:30Agrani Bank SC - Nofel SC1:1 (1:0)
09:30Agrani Bank SC - Nofel SC1:1 (1:0)
11:30Fakirerpool - Bangladesh Police AC1:1 (0:0)
11:30Fakirerpool - Bangladesh Police AC1:1 (0:0)
  Clausura, Venezuela Resultat
01:00Carabobo - Monagas4:1 (2:0)
21:30Portuguesa FC - Deportivo Anzoategui3:0 (1:0)
21:30Deportivo La Guaira - Aragua1:1 (0:1)
Der er ikke valgt nogle spil.
Vælg venligst et spil ved at klikke på resultatet.
  •  

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Politik om cookies. Du kan lære mere om ændre indstillingerne og få yderligere information om cookies på linket.

Vi er autoriseret og reguleret af Spillemyndigheden, de danske spillemyndigheder, og vores spil testes af iTech Labs, en uafhængig tester af spil- og væddemålsudstyr som garanterer at vores spil er retfærdige og fungerer korrekt. ElectraWorks Limited, Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue, Gibraltar.