Resultater

Begivenheder

25. maj 2019

  Finaltag der Amateure, TysklandResultat
16:15Preußen Münster - Wacker Nordhausen (Neutral bane)Forkert hjemmebane

23. maj 2019

  Campeonato Gaucho B, BrasilienResultat
01:00Associacao Nova Prata - SERC1:2 (0:0)
01:00Associacao Nova Prata - SERC1:2 (0:0)
  Copa do Brasil, BrasilienResultat
00:15Sampaio Correa - Palmeiras0:1 (0:0)
00:15Sampaio Correa - Palmeiras0:1 (0:0)
  Copa Santa Fe, ArgentinaResultat
02:009 de Julio Rafaela - CA San Jorge1:1 (1:0)
02:009 de Julio Rafaela - CA San Jorge1:1 (1:0)
  Copa Sudamericana, SydamerikaResultat
00:15Sol de America (PAR) - Botafogo RJ (BRA)0:1 (0:0)
00:15Deportivo Cali (COL) - Penarol (URU)1:1 (0:0)
  Copa Sudamericana , SydamerikaResultat
00:15Sol de America (PAR) - Botafogo RJ (BRA)0:1 (0:0)
00:15Deportivo Cali (COL) - Penarol (URU)1:1 (0:0)
  MLS, NordamerikaResultat
02:00New York Red Bulls - Vancouver Whitecaps FC2:2 (1:1)
02:00New York Red Bulls - Vancouver Whitecaps FC2:2 (1:1)
  Torneo Apertura, Bolivia Resultat
00:15Jorge Wilstermann - Blooming2:5 (1:1)
00:15Jorge Wilstermann - Blooming2:5 (1:1)
  U20, MexicoResultat
02:00Monterrey (U20) - Atlas (U20)1:2 (1:0)
  U20 - Livebet, MexicoResultat
02:00Monterrey (U20) - Atlas (U20)1:2 (1:0)
  United Women’s Soccer, USAResultat
01:30New Jersey Copa FC - Long Island Rough Riders0:2 (0:1)
01:30New Jersey Copa FC - Long Island Rough Riders0:2 (0:1)
  USL Championship, NordamerikaResultat
02:00Swope Park Rangers KC - Memphis 901 FC2:2 (1:1)
02:00Swope Park Rangers KC - Memphis 901 FC2:2 (1:1)
  USL League One, NordamerikaResultat
01:30Orlando City II - Richmond Kickers3:2 (2:1)
01:30Orlando City II - Richmond Kickers3:2 (2:1)
  Venskabskampe - Klubber, VerdenResultat
02:00DC United - Real Betis2:5 (0:2)
02:00DC United - Real Betis2:5 (0:2)
  WPSL, USAResultat
01:00Philly Fever - Opsa Magic (Women)5:2 (1:0)
01:00Philly Fever - Opsa Magic (Women)5:2 (1:0)

22. maj 2019

  2. Division - Playoff, DanmarkResultat
19:00HIK - Bronshoj BK3:0 (1:0)
19:00B 93 København - Akademisk Boldklub Gladsaxe1:0 (0:0)
19:00Middelfart - Aarhus Fremad1:1 (1:1)
19:00Skive - KIF Kolding1-0
19:00Ringkobing - Jammerbugt FC1:1 (0:1)
19:00Brabrand IF - Vanløse 1:3 (0:3)
19:00HIK - Bronshoj BK3:0 (1:0)
19:00B 93 København - Akademisk Boldklub Gladsaxe1:0 (0:0)
19:00Middelfart - Aarhus Fremad1:1 (1:1)
19:00Ringkobing - Jammerbugt FC1:1 (0:1)
19:00Brabrand IF - Vanløse 1:3 (0:3)
  2. Division VG, SverigeResultat
19:00IS Halmia - Hittarps IK2:1 (0:1)
  2nd Division - Relegation, DanmarkResultat
19:00Skive - KIF Kolding1:0 (1:0)
19:00Marienlyst - Tarup-Paarup IF2:1 (1:0)
19:00Dalum IF - Slagelse B&I2:2 (0:1)
19:00Hillerod Fodbold - Avarta0:0 (0:0)
19:00Kjellerup - Vejgaard B0:3 (0:1)
19:00Odder - FC Sydvest 051-1
19:00Marienlyst - Tarup-Paarup IF2:1 (1:0)
19:00Dalum IF - Slagelse B&I2:2 (0:1)
19:00Hillerod Fodbold - Avarta0:0 (0:0)
19:00Skive - KIF Kolding1:0 (1:0)
19:00Kjellerup - Vejgaard B0:3 (0:1)
  2nd Division VG, SverigeResultat
19:00IS Halmia - Hittarps IK2:1 (0:1)
  3. Deild, IslandResultat
22:00Kordrengir - Reynir S.0:0 (0:0)
22:00Kordrengir - Reynir S.0:0 (0:0)
  3rd Division Södra Svealand, SverigeResultat
19:15Syrianska Eskilstuna IF - Hargs BK5:5 (1:2)
19:15Syrianska Eskilstuna IF - Hargs BK5:5 (1:2)
  4. Deild, IslandResultat
21:00Hviti Riddarinn - IH Hafnarfjordur4:1 (1:0)
21:00Hviti Riddarinn - IH Hafnarfjordur4:1 (1:0)
22:00Skautafelag Reykjavikur - Bjorninn 1:3 (0:1)
22:00Skautafelag Reykjavikur - Bjorninn 1:3 (0:1)
23:00Kria - Ellidi1:1 (1:0)
23:00Kria - Ellidi1:1 (1:0)
  A Lyga, LitauenResultat
19:00Suduva - Zalgiris Vilnius1:0 (0:0)
19:00Suduva - Zalgiris Vilnius1:0 (0:0)
  Brasileiro Feminino A2, BrasilienResultat
20:00Sao Paulo FC - Botafogo FC Joao Pessoa4:0 (2:0)
  Brasileiro Feminino A2 - Livebet, BrasilienResultat
20:00Sao Paulo FC - Botafogo FC Joao Pessoa4:0 (2:0)
  Bundesliga - Kvinder, ØstrigResultat
19:30SK Sturm Graz - SV Neulengbach1:0 (0:0)
19:30SK Sturm Graz - SV Neulengbach1:0 (0:0)
  Campeonato Catarinense (U20), BrasilienResultat
20:00Criciuma (U20) - Guarani SC (U20)4:0 (1:0)
20:00Criciuma (U20) - Guarani SC (U20)4:0 (1:0)
  Campeonato Gaucho (U20), BrasilienResultat
20:00Associacao Nova Prata (U20) - EC Novo Horizonte (U20)6:2 (3:0)
20:00Associacao Nova Prata (U20) - EC Novo Horizonte (U20)6:2 (3:0)
20:15EC Sao Jose RS (U20) - Novo Hamburgo (U20)1:1 (1:0)
20:15EC Sao Jose RS (U20) - Novo Hamburgo (U20)1:1 (1:0)
  Campeonato Mineiro (U20), BrasilienResultat
20:00Cruzeiro Esporte Clube (U20) - Coimbra EC (U20)1:1 (0:1)
20:00Cruzeiro Esporte Clube (U20) - Coimbra EC (U20)1:1 (0:1)
  Copa Argentina, ArgentinaResultat
23:10Estudiantes La Plata - Sarmiento5:1 (3:1)
23:10Estudiantes La Plata - Sarmiento5:1 (3:1)
  Copa Ecuador, EcuadorResultat
19:00Mushuc Runa - Manta FC4:0 (1:0)
19:00Mushuc Runa - Manta FC4:0 (1:0)
  Copa Sudamericana, SydamerikaResultat
22:00Zulia (VEN) - Palestino (CHI)2:1 (1:0)
  Copa Sudamericana , SydamerikaResultat
22:00Zulia (VEN) - Palestino (CHI)2:1 (1:0)
  Cup, Makedonien (FYROM)Resultat
18:30FK Makedonija Gjorce Petrov - Akademija Pandev2:2 (1:1)
18:30FK Makedonija Gjorce Petrov - Akademija Pandev2:2 (1:1)
  Cup - Moldova, MoldavienResultat
19:30FC Sheriff Tiraspol - FC Sfintul Gheorghe0:0 (0:0)
  Czech Cup, TjekkietResultat
19:15FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha (Neutral bane)0:2 (0:1)
19:15SK Slavia Praha - FC Banik Ostrava (Neutral bane)2:0 (1:0)
19:15FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha0:2 (0:1)
  Eerste Klasse - Amateurs, BelgienResultat
20:00Lierse Kempenzonen - Royal Excelsior Virton0:4 (0:0)
20:00KVV Thes Sport Tessenderlo - MSK Deinze4:1 (2:0)
20:00Lierse Kempenzonen - Royal Excelsior Virton0:4 (0:0)
20:00KVV Thes Sport Tessenderlo - MSK Deinze4:1 (2:0)
  Eredivisie Relegation/Promotion Playoffs, HollandResultat
18:30FC Den Bosch - Go Ahead Eagles0:1 (0:0)
18:30SBV Excelsior - RKC Waalwijk1:1 (0:1)
18:30SBV Excelsior - RKC Waalwijk1:1 (0:1)
18:30FC Den Bosch - Go Ahead Eagles0:1 (0:0)
20:45Sparta Rotterdam - FC Oss3:0 (1:0)
20:45De Graafschap - Cambuur2:0 (2:0)
20:45Sparta Rotterdam - FC Oss3:0 (1:0)
20:45De Graafschap - Cambuur2:0 (2:0)
  Eredivisie U19, HollandResultat
18:30AZ Alkmaar (U19) - Vitesse Arnhem (U19)4:0 (2:0)
Der er ikke blevet valgt nogle spil.
Vælg at spil ved at klikke på det ønskede resultat.
  •  

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Politik om cookies. Du kan lære mere om ændre indstillingerne og få yderligere information om cookies på linket.

Vi er autoriseret og reguleret af Spillemyndigheden, de danske spillemyndigheder, og vores spil testes af iTech Labs, en uafhængig tester af spil- og væddemålsudstyr som garanterer at vores spil er retfærdige og fungerer korrekt. ElectraWorks Limited, Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue, Gibraltar.