Resultater

Begivenheder

20. juli 2019

  Allsvenskan, SverigeResultat
16:00AIK - HelsingørUdsat
  Apertura, MexicoResultat
02:00Puebla - Tijuana1:3 (1:1)
02:00Puebla - Tijuana1:3 (1:1)
  Campeonato Paulista Serie B, BrasilienResultat
01:00Tupa SP - Gremio Catanduvense de Futebol2:2 (1:0)
01:00Tupa SP - Gremio Catanduvense de Futebol2:2 (1:0)
  Clausura, ParaguayResultat
00:15Club Nacional Asuncion - Olimpia Asuncion1:3 (0:0)
00:15Club Nacional Asuncion - Olimpia Asuncion1:3 (0:0)
  Copa Paulista, BrasilienResultat
00:00Osasco/SP - Ponte Preta B0:2 (0:1)
00:00Osasco/SP - Ponte Preta B0:2 (0:1)
01:00Velo Clube - Internacional SP2:0 (1:0)
01:00Velo Clube - Internacional SP2:0 (1:0)
  NPL - New South Wales 2, AustralienResultat
11:00Canterbury Bankstown FC - North Shore MarinersForkert hjemmebane
  Serie B, BrasilienResultat
00:15Figueirense - Londrina/PR1:1 (0:1)
00:15Figueirense - Londrina/PR1:1 (0:1)
  Serie C, BrasilienResultat
01:00Ypiranga FC Erechim - Clube do Remo Belem1:1 (0:0)
01:00Ypiranga FC Erechim - Clube do Remo Belem1:1 (0:0)
  Venskabskampe - Klubber, VerdenResultat
02:00Liverpool - Borussia Dortmund2:3 (1:1)
02:00Liverpool - Borussia Dortmund2:3 (1:1)

19. juli 2019

  1. Deild - Women, IslandResultat
20:00IA Akranes - Tindastoll1:2 (0:0)
20:00IA Akranes - Tindastoll1:2 (0:0)
  1. Division, IrlandResultat
20:45Athlone Town - Shelbourne1:2 (0:2)
20:45Cabinteely FC - Longford Town2:0 (1:0)
20:45Galway United FC - Bray Wanderers2:2 (1:1)
20:45Limerick - Drogheda United1:4 (1:0)
20:45Athlone Town - Shelbourne1:2 (0:2)
20:45Cabinteely FC - Longford Town2:0 (1:0)
20:45Galway United FC - Bray Wanderers2:2 (1:1)
20:45Limerick - Drogheda United1:4 (1:0)
  1. HNL, KroatienResultat
19:00NK Osijek - NK Slaven Belupo2:0 (1:0)
21:00GNK Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva Zagreb3:0 (2:0)
  1. Liga, TjekkietResultat
18:30FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzen1:2 (0:0)
18:30FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzen1:2 (0:0)
  1. NHL, KroatienResultat
19:00NK Osijek - NK Slaven Belupo2:0 (1:0)
21:00GNK Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva Zagreb3:0 (2:0)
  1.SNL, SlovenienResultat
18:00Aluminij Kidricevo - NK Triglav Kranj2:1 (0:1)
18:00Aluminij Kidricevo - NK Triglav Kranj2:1 (0:1)
  2. Deild, IslandResultat
21:15Dalvik/Reynir - KFG Gardabaer2:1 (1:0)
21:15Dalvik/Reynir - KFG Gardabaer2:1 (1:0)
  2. Liga, SlovakietResultat
17:30FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B3:4 (0:3)
17:30FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B3:4 (0:3)
19:00FK Zeleziarne Podbrezova - FC VSS Kosice2:1 (0:0)
19:00FK Zeleziarne Podbrezova - FC VSS Kosice2:1 (0:0)
  3. Deild, IslandResultat
22:00Augnablik - KH Hlidarendi2:0 (2:0)
22:00KV Vesturbaejar - Vaengir Jupiters0:3 (0:2)
22:00Augnablik - KH Hlidarendi2:0 (2:0)
22:00KV Vesturbaejar - Vaengir Jupiters0:3 (0:2)
  3. Liga, TysklandResultat
19:00TSV 1860 München - Preußen Münster1:1 (0:1)
19:00TSV 1860 München - Preußen Münster1:1 (0:1)
  4. Deild, IslandResultat
22:00Ulfarnir - Snaefell1:3 (1:2)
22:00Ulfarnir - Snaefell1:3 (1:2)
  African Cup of Nations, AfrikaResultat
21:00Senegal - Algeriet0:1 (0:1)
21:00Senegal - Algeriet0:1 (0:1)
  Bayernliga Süd, TysklandResultat
18:30TSV 1882 Landsberg - FC Ingolstadt 04 II3:4 (1:2)
18:30FC Pipinsried - TSV 1865 Dachau2:2 (1:0)
18:30TSV 1882 Landsberg - FC Ingolstadt 04 II3:4 (1:2)
18:30FC Pipinsried - TSV 1865 Dachau2:2 (1:0)
  Brasileiro Feminino A1, BrasilienResultat
00:30Internacional RS - Gremio Osasco Audax EC5:1 (2:1)
00:30Internacional RS - Gremio Osasco Audax EC5:1 (2:1)
  Brisbane Premier League, AustralienResultat
12:30Brisbane Knights - Toowong3:6 (0:3)
12:30Brisbane Knights - Toowong3:6 (0:3)
  Campeonato Carioca (U20), BrasilienResultat
20:00Resende FC (U20) - Nova Iguacu (U20)2:0 (1:0)
20:00Madureira EC (U20) - Volta Redonda (U20)0:0 (0:0)
20:00Resende FC (U20) - Nova Iguacu (U20)2:0 (1:0)
20:00Madureira EC (U20) - Volta Redonda (U20)0:0 (0:0)
  CECAFA Club Cup, AfrikaResultat
15:00KCCA FC - Green Eagles2:2 (1:1)
15:00KCCA FC - Green Eagles2:2 (1:1)
18:00Azam FC - Maniema Union0:0 (0:0)
18:00Azam FC - Maniema Union0:0 (0:0)
  Copa Paraguay, ParaguayResultat
01:45Sud America - Deportivo Santani0:5 (0:1)
01:45Sud America - Deportivo Santani0:5 (0:1)
  Copa Sudamericana, SydamerikaResultat
02:30Argentinos Juniors (ARG) - Colon de Santa Fe (ARG)0:1 (0:0)
  Copa Sudamericana , SydamerikaResultat
02:30Argentinos Juniors (ARG) - Colon de Santa Fe (ARG)0:1 (0:0)
  Cup - Kvinder, IslandResultat
21:15Fylkir Reykjavik - UMF Selfoss0:1 (0:0)
21:15Fylkir Reykjavik - UMF Selfoss0:1 (0:0)
  Ekstraklasa, PolenResultat
18:00Arka Gdynia - Jagiellonia Bialystok0:3 (0:2)
18:00Arka Gdynia - Jagiellonia Bialystok0:3 (0:2)
20:30LKS Lodz - Lechia Gdansk0:0 (0:0)
20:30LKS Lodz - Lechia Gdansk0:0 (0:0)
  First Professional Football League, BulgarienResultat
17:45FC Tsarsko Selo - FK Arda Kardzhali0:0 (0:0)
17:45FC Tsarsko Selo - FK Arda Kardzhali0:0 (0:0)
20:00Lokomotiv Plovdiv - Slavia Sofia3:2 (3:1)
20:00Lokomotiv Plovdiv - Slavia Sofia3:2 (3:1)
  Fotbalova Narodni Liga, TjekkietResultat
17:00Vitkovice - MFK Chrudim0:1 (0:1)
17:00Vitkovice - MFK Chrudim0:1 (0:1)
18:00FC Sellier & Bellot Vlasim - FC Zbrojovka Brno2:2 (0:1)
18:00FC Sellier & Bellot Vlasim - FC Zbrojovka Brno2:2 (0:1)
  Futbolnaya Natsionalnaya Liga, RuslandResultat
18:00FC Nizhniy Novgorod - Shinnik Yaroslavl1:3 (1:2)
18:00FC Nizhniy Novgorod - Shinnik Yaroslavl1:3 (1:2)
  Internationale venskabskampe, VerdenResultat
16:30Tadsjikistan - Nordkorea0:1 (0:0)
16:30Tadsjikistan - Nordkorea0:1 (0:0)
  J 3 League, JapanResultat
12:00Kataller Toyama - YSCC2:0 (0:0)
12:00Kataller Toyama - YSCC2:0 (0:0)
  Kakkonen C, FinlandResultat
17:30Vasa IFK - Rovaniemi PS II0-0
  KFV Cup, ØstrigResultat
18:30Feistritz/Ros - ASKO Wolfnitz0:5 (0:4)
18:30Feistritz/Ros - ASKO Wolfnitz0:5 (0:4)
19:30Atus Velden - Feldkirchen SV1:2 (1:1)
19:30Atus Velden - Feldkirchen SV1:2 (1:1)
  Kolmonen - Kaakois-Suomi, FinlandResultat
18:00KyPa - Ristiinan Pallo7:1 (4:1)
18:00KyPa - Ristiinan Pallo7:1 (4:1)
  Kolmonen - Lansi-Suomi, FinlandResultat
18:15ÅIFK - Wilpas1:2 (1:0)
Der er ikke blevet valgt nogle spil.
Vælg at spil ved at klikke på det ønskede resultat.
  •  

Live kalender

Spil live nu, døgnet rundt, 7 dage om ugen!

Spil live nu!

Vi bruger cookies og tredjepart cookies til at forbedre vores service, analysere og personliggøre dine præferencer og til at vise dig reklamer. Hvis du fortsætter navigationen, accepterer du brugen af cookies. Du kan ændre indstillingerne og få yderligere oplysninger i vores Politik om cookies. Du kan lære mere om ændre indstillingerne og få yderligere information om cookies på linket.

Vi er autoriseret og reguleret af Spillemyndigheden, de danske spillemyndigheder, og vores spil testes af iTech Labs, en uafhængig tester af spil- og væddemålsudstyr som garanterer at vores spil er retfærdige og fungerer korrekt. ElectraWorks Limited, Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue, Gibraltar.